دسته‌بندی نشده

رنگ سال ۲۰۲۳

هر سال با فرارسیدن سال جدید میلادی، موسسات مختلف رنگ سال را اعلام می کنند. پنتون به عنوان یک موسسه قدیمی و صاحب نام، سالهاست که وظیفه شناسایی و معرفی رنگ سال را بر عهده دارد. این موسسه برای رنگ سال 2023 رنگ Viva Magenta را در نظر دارد. به طور تقریبی می توان گفت این رنگ سرخابی قرمز، زرشکی یا ارغوانی است. در ادامه این مطلب ما قصد داریم به معرفی این رنگ و رنگ هایی که می توانید با آن ترکیب کنید، بپردازیم. در نتیجه اگر در مورد رنگ سال 2023 کنجکاو هستید، مطالعه این مطلب برای شما جذاب خواهد بود. Viva Magenta به عنوان رنگ سال 1402 قرار است استایل درخشانی برای شما بسازد.

رنگ سال بر چه اساسی انتخاب می شود؟

قبل از هر چیز، بد نیست کمی در مورد فلسفه اعلام رنگ سال صحبت کنیم. حتما برای شما این سوال پیش آمده است که رنگ سال چیست و با چه معیارهایی مشخص می شود. شرکت های مختلفی در آغاز سال میلادی یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کنند. اما در بین تمام این موسسات، رنگ معرفی شده توسط موسسه پنتون به عنوان مبنایی در صنعت مد شناخته می شود. موسسه پنتون برای معرفی رنگ سال از چندین متخصص کمک می گیرد. آنها معمولا با بررسی رنگ سال های مختلف در مورد رنگ سال جدید تصمیم می گیرند. Viva Magenta نیز بر همین اساس به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب شده است.

بد نیست بدانید در این تصمیم گیری جنبه های مختلفی در نظر گرفته می شود. وضعیت روانی و اقتصادی جامعه، شبکه های اجتماعی و حتی سیاست جزو مواردی است که در تعیین رنگ سال، موثر خواهد بود. رنگ سال 2023 قرار است شادی و نشاط از دست رفته را به جامعه بازگرداند. علاوه بر این، با نگاهی بر طبیعت و اوضاع کنونی جامعه جهانی، اقتدار از دست رفته را به یاد بشریت بیاورد. استفاده از این رنگ در استایل روزمره می تواند احساس شادی و رضایت را در شما بیدار کند. برای آشنایی بیشتر با این رنگ با ما همراه باشید.

رنگ سال 2023 چیست؟

به نظر می رسد، رنگ سال 2023/ 1402 قرار است شور و هیجانی دوباره در صنعت مد ایجاد کند. رنگی که موسسه پنتون اعلام می کند، نمادی خواهد بود از رفاه، ثبات و تعادلی که امروزه انسان در سراسر دنیا به آن نیاز دارید. موسسه پنتون این رنگ را با نام Viva Magenta معرفی کرده است. اگر به دنبال کد رنگی آن باشید، PANTONE 18-1750 کدی است که می توانید با آن این رنگ را پیدا کنید. در نگاه اول می توان گفت این رنگ سرخابی قرمز است. اما کمی دقیق تر که نگاه کنید، رنگ سال 2023 یک زرشکی کم رنگ و ترکیبی از صورتی و سرخابی است. در حقیقت شاید بتوان آن را قرمز شرابی یا ارغوانی نیز نامید. این رنگ فوق العاده قرار است جسارت و شادابی را به استایل شما اضافه کند.

همانطور که می دانید سرخابی قرمز به عنوان طیفی از رنگ قرمز، یکی از چشمگیرترین رنگ هایی است که می توانید از آن در استایل خود بهره ببرید. Viva Magenta به این دلیل به عنوان رنگ سال 2023 معرفی شده است تا نمادی برای قدرت و آزادی باشد. این رنگ نشان از جهانی است که دوباره می تواند مقتدرانه خود را بازسازی کرده و روی پای خود بایستد. اگر طبعی جسور، شوخ و پویا دارید، رنگ سال 2023 می تواند بیانگر احساسات درونی شما باشد. Viva Magenta قرار است روح شما را تقویت کند تا بتوانید قدرت درونی خود را کشف کنید. از این رنگ برگرفته از طبیعت و نماد قدرت و شجاعت در استایل خود غافل نشوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *